Blog

Planowanie i organizacja

Naucz się planowania i organizacji w życiu.
Zdarzyło ci się na pewno kiedyś, że zapomniałeś o umówionym spotkaniu. Zapomniałeś odebrać dzieci ze szkoły lub 

w natłoku obowiązków zapomniałeś o ważnej wizycie u lekarza. Dawało to duże poczucie niezadowolenia, a uświadomienie sobie wszystkich potknięć doprowadzało do jeszcze większego chaosu czy pomyłek. Może już obstawiałeś, że coś nie tak jest z twoją pamięcią, że nie dajesz rady nad wszystkim zapanować. Jedzenie suplementów nie pomaga. W życiu potrzeba czasem wojskowej dyscypliny i perfekcyjnej organizacji.

Każdego wieczora usiądź wygodnie już zrelaksowany, wtedy gdy już nie masz żadnych obowiązków do wykonania. Zastanów się wtedy nad minionym dniem. Co wydarzyło się dobrego a co złego. Czy po tym dniu, który się już skończył odczuwasz satysfakcję z minionych chwil. Co można było zrobić lepiej żeby dzień był jeszcze bardziej magiczny.
A co możesz zrobić żeby jutro było jeszcze lepsze? Szczera, spokojna refleksja na temat minionych i bliskich wydarzeń może bardzo sprawnie je uporządkować.
Uspokój się, wycisz, pomedytuj. Nasza podświadomość lubi być ściśle ukierunkowana.

Natomiast kolejnym pomocnym praktycznym przyborem jest zainwestowanie w poręczny terminarz. Osobiście używam takiego od kilku lat. Kupuje na każdy nowy rok, a w nim zapisuje sobie wszystkie ważne informacje i sprawy o których nie można zapomnieć na bieżąco. Dzięki temu zawsze jestem punktualna i zorganizowana. Wszystkie wizyty u lekarzy czy inne sprawy mam uporządkowane. Gdy chodziłam do szkoły nigdy nie zapominałam o klasówkach czy kartkówkach. Wszystko zawsze było zanotowane. Na początku być może trudno jest niektórym o tym pamiętać, aby regularnie prowadzić uporządkowany system. Ma to dobre zastosowanie w prawie wszystkich dziedzinach życia. Jednak tym, którym się to uda będą zazdrościć powodzenia ci którzy nie potrafili się zmotywować. Byłam kiedyś na szkoleniu z przedsiębiorczości i zarządzania czasem. Tam jako jedna z pierwszych omawianych technik był omawiany patent używania małego terminarza. Skoro poświęcany jest tej tematyce czas na szkoleniach to znaczy, że sprawa jest godna uwagi.

 

 

© 2018 dominikalakomy.pl