Blog

Akceptacja


Akceptacja.
Naucz się akceptować to co daje codzienne życie. Nie walcz z teraźniejszością. Gdy już zaczniesz od zaakceptowania siebie – swojego wyglądu, wieku, zdrowia i osobistej historii możesz pójść

o krok dalej. Pogódź się z przeszłością czyli tym czego już nie ma i nigdy nie wróci. Pogódź się ze zdarzeniami na które nie masz wpływu. Śmierć bliskiej osoby jest nieodłącznym elementem życia. Być może doświadczyłeś już w życiu bólu straty bliskiej osoby. Nie jest to przyjemne doświadczenie ale lepiej być na to mentalnie przygotowanym, że prędzej czy później tak się stanie. Tak samo ogromne zarobki celebrytów czy polityków nie mogą wprowadzać cię w zazdrość czy poczucie zniechęcenia jak to się dzieje u wielu ludzi. Sukces innych powinien wzbudzać w tobie poczucie uznania (lecz jeśli tak się nie dzieje to najbezpieczniej będzie jeśli przejdziesz po prostu obok tematu obojętnie). Akceptując życie ułatwiasz sobie wszystko. W każdej chwili w każdym człowieku zachodzą ogromne zmiany – jest to niepodważalny fakt. Okaż swoją dojrzałość i zaakceptuj to. Wiele osób żyje w przekonaniu, że życie to zbyt duże wyzwanie i nie mogą podołać kłodą rzucanym pod nogi przez los. Jesteśmy zmęczeni, przytłoczeni i zajęci wszystkim tylko nie tym co najważniejsze.

Gdy tylko poddasz się łagodnie życiu i pozwolisz mu płynąć swoim naturalnym rytmem od razu wszystkie kłopoty pójdą w niepamięć. Gdy odczujesz szczęście płynące z życia w teraźniejszości i spokoju umysłu a nie zatracaniu się w kłopotach i przeszłości – odmienisz swój los. Co by się w życiu nie działo jesteś istotą Boską i jesteś ponad to całe zło, które się dzieje w koło. Zapamiętaj to gdy tylko dopadnie cię zwątpienie. Właśnie teraz gdy uświadamiasz sobie, że jesteś wybrańcem losu, a nie ofiarą twoje życie zaczyna płynąć łagodnym rytmem i materializuje się lepszy dzień.

„Płyń z prądem, przyjacielu, i gdy Cię będzie unosił, leciutko mu pomagaj, omijaj rafy, walcz z mrokiem i nigdy, nigdy się nie poddawaj.” - Winston Groom (amerykański pisarz, autor powieści "Forrest Gump", na podstawie której w 1994 roku Robert Zemeckis nakręcił uhonorowany Oskarem film pod tytułem Forrest Gump z Tomem Hanksem w roli głównej)

© 2018 dominikalakomy.pl