Blog

Co w życiu chcesz robić?


Umiejętne dobranie sobie zawodu jest powinnością każdego człowieka. Bardzo istotne jest wybranie celu w życiu i tego czym się będziemy zajmować przez dłuższy czas. Ile jest ludzi na świecie, tyle znajdziemy upodobań i cech charakterów. A to wszystko ma wpływ na wybór tego co tak naprawdę chcemy w życiu robić.


Już jako dzieci zadajemy sobie to pytanie „Ja chcę być strażakiem”, „A ja będę policjantem”- krzyczą chłopcy. „Chcę być weterynarzem”, „A ja będę aktorką z Hollywood’u!”- przekrzykują dziewczynki. Każdy ma swoje marzenia, cele i ambicje – jednak rzeczywistość często boleśnie to weryfikuje. Wielu ludzi z różnych pobudek odrzuca to co naprawdę sprawia im przyjemność np. z powodu strachu przed niewiadomą. Być może nasza pasja na początku nie okazuje się opłacalna, na tyle abyśmy mogli dzięki temu wyżywić rodzinę?
Ludzie mają tendencję do szybkiego zniechęcania się. Jeśli raz się nie powiodło to znaczy, że trzeba odpuścić – w takim przekonaniu żyje większość społeczeństwa. Ludziom brakuje wytrwałości w dążeniu do osiągnięcia swoich celów i marzeń.

Jednakże, gdy szczerze zweryfikujemy swoje pragnienia i potrzeby, ustanowimy realny i konkretny cel po dojściu do wniosku, że jesteśmy pewni, że właśnie TO chcemy w życiu robić – cel ten osiągniemy. Z pewnością droga do jego osiągnięcia nie będzie usłana różami. Nie raz zboczymy z kursu czy zabłądzimy. Musimy być tego świadomi, że przed nami droga pełna wyzwań.

Usiądź spokojnie i rozluźnij się. Zastanów się nad swoim życiem i czy zawód jaki wykonujesz jest zawodem twojego życia? Jeśli tak- gratuluję! Jesteś szczęściarzem. Lecz jeśli nie działasz jeszcze nic w swoim wymarzonym zawodzie – a chciałbyś – to właśnie zrobiłeś pierwszy krok ku lepszej, szczęśliwszej przyszłości. Teraz pora działać! Czy do wykonywania zawodu marzeń brakuje ci kwalifikacji? Zapisz się na kurs lub do szkoły. Nie zakładaj z góry, że nie będziesz miał na to czasu. Dla chcącego nic trudnego. Czy lepiej całe życie pracować jak niewolnik i żyć tylko marzeniami lepszego jutra, które nigdy nie nadejdzie? Lepiej weź się w garść, zrób krok do przodu i odważ się działać! Reszta sama przyjdzie.

Stosowanie powszechnych rabatów wzięło się od pytania „co by było gdybyśmy zapłacili klientom za kupowanie naszych towarów?”. Najszczęśliwsi ludzie pytają „Co by było gdybyśmy umieli zarabiać duże pieniądze dzięki temu co uwielbiamy robić?” W wyborze zawodu kieruj się właśnie tym konkretnym pytaniem.


Nic na siłę.
Myślenie o pieniądzach i o swoim zawodzie w pozytywny sposób do dopiero pierwszy krok ku bogactwie i świetlanej przyszłości. Jeśli nastawimy się na sukces – podświadomość zrealizuje nasze pragnienie. Nie ma innej możliwości. Do wszystkich przedsięwzięć w jakich uczestniczymy musimy podchodzić z nastawieniem wygranej. Jeśli będziemy bali się porażki – ta porażka przyjdzie. Strach przed porażką jest potężnym uczuciem, a jak wiadomo gdy zasilimy jakiś fakt emocją – zmaterializuje się.

Joseph Murphy pisał o tym między innymi w taki sposób: „Przychodzą do mnie czasem studenci naszego uniwersytetu, którzy cierpią na amnezję sugestywną (lękowy zanik pamięci). Skarżą mi się (a kłopot ten miewają też nauczyciele): "Ledwo egzamin się skończy, przypominają mi się wszystkie odpowiedzi. Ale na egzaminie nie pamiętam nic." U wszystkich moich pacjentów stwierdzam niewspółmierny strach przed niepowodzeniem. To lęk jest prawdziwą przyczyną takich chwilowych zaników pamięci. Znałem młodego studenta medycyny, którego zaliczano do najzdolniejszych na roku. Na pisemnych i ustnych egzaminach nie był jednak w stanie odpowiedzieć na najprostsze pytania. Wyjaśniłem mu, na czym polega prawdziwa przyczyna jego niepowodzeń. Martwił się już na długo przed egzaminem i powstałe w ten sposób negatywne oczekiwanie urastało do trwałego, wręcz nieprzezwyciężonego lęku. Wyjaśniłem mu, że skarbcem jego pamięci jest podświadomość; że starannie przechowuje ona wszystko, cokolwiek przeczytał i usłyszał w czasie studiów. Następnie przekonałem go, że podświadomość reaguje stale i niezawodnie, ale że warunkiem jej działania jest poczucie pewności oraz odprężenie ciała i umysłu. Student zaczął codziennie rano i wieczorem wyobrażać sobie, jak matka gratuluje mu znakomitych ocen; oczyma duszy czytał list od niej. Gdy mu się to w pełni udało, wywołał odpowiednią reakcję. Obudził drzemiącą w podświadomości mądrość, skierował świadome myślenie na odpowiednie tory i dalsza droga była już łatwa: zdawał wszystkie egzaminy bez trudu. Innymi słowy, jego podświadomość, "przejąwszy władzę", kazała mu dać z siebie wszystko.”

Czy to niepowodzenia w szkole na egzaminach czy w życiu zawodowym – wszystko sprowadza się do jednej prawdy. Wizualizowanie swojego sukcesu, częste oglądanie go oczyma wyobraźni i zasilanie pragnienia emocjami takimi jak entuzjazm, radość, miłość – to są prawdziwe wartości z którymi należy się utożsamiać. Wtedy strach przed niepowodzeniem nas opuści.

 

© 2018 dominikalakomy.pl