Blog

Świadomość: wiara, prawo przyciągania, miłość. Część 1

Podstawowe pojęcia jakie poznamy pozwolą nam lepiej zrozumieć ponadczasowe prawdy, jak i samych siebie i otaczający nas świat.


Co to jest podświadomość?
„Największym osiągnięciem psychologii XX wieku jest odkrycie, że człowiek może świadomie kontrolować podświadomość.” - Wiliam James (amerykański filozof, psycholog, psychofizjolog, psycholog religii, prekursor psychologii humanistycznej i fenomenologii)


Świat zewnętrzny, to co widzimy na co dzień – nasi bliscy, praca, relacje z ludźmi, powodzenia bądź niepowodzenia – to nic innego jak odzwierciedlenie naszego wnętrza. To co emanuje z naszego wnętrza czyli nasze odczucia, emocje, nastawienie i nastroje kreuje naszą rzeczywistość. Często zdarza nam się powiedzieć
„A nie mówiłam…” – to tylko taki prosty przykład tego, że wszystko to o czym myślimy materializuje się. Mówi o tym wiele religii, filozofii czy doktryn psychologicznych...

Ludzki umysł to wielka zagadka, podobno wykorzystujemy tylko około 10% jego możliwości, nikt nie wie co kryje pozostałe 90 %. Ale jak to zmierzono? Nie wiele ludzi na świecie ma w ogóle świadomość swojej podświadomości, a to ona sprawia, że żyjemy. Podświadomość nad wszystkim czuwa. W podświadomości ukryte są nasze przekonania, nasze lęki i obawy a także pragnienia. Owa podświadomość zbiera i magazynuje wszystkie przeżycia i doznania z naszego całego życia. Czym częściej są powielane pewne wzorce zachowań, tym bardziej podświadomość je bardziej cementuje. Stają się bardziej widoczne i realne. To znaczy, że jeśli czyjeś życie jest przepełnione złością i nienawiścią, to podświadomość to pielęgnuje i jako owoc wydaje złość i nienawiść, którą uprzednio zasialiśmy. Dlatego zmiana toku myślenia na pozytywne i przyjazne, zmienia jej działanie. Przede wszystkim nie można rozmawiać o działaniu na podświadomość bez wiedzy jak to się robi. Na nasz umysł można wpływać np. za pomocą afirmacji, sugestii (np. hipnozy) i autosugestii.

Indywidualnie nadajemy znaczenie swojemu życiu. Żadna sytuacja w życiu nie jest „dobrą” ani „złą” – jest taka jaką my ją odczuwamy.
Taką jak wykreowana została poprzez podświadomość. Przez Ciebie samego. Zmierz się z tym, skonfrontuj z tym, że to co się dzieje to nie twoja wina tylko twoja odpowiedzialność.

© 2018 dominikalakomy.pl