Blog

Wiek


Jesteś w stanie uświadomić sobie to, że wiek jest stanem twojego umysłu i ciało faktycznie prezentuje się tak na ile ty ma na to pozwalasz, na ile ty to czujesz. Starość jest stanem umysłu, a nie kwestią wieku.

Istnieje też druga skrajność a mianowicie „Jestem na to za młody/a.” Upływający czas przysparza większości ludzi zmartwień, kłopotów i trosk. Są przekonani, że im człowiek jest starszy tym bardziej staje się bezużyteczny. Sytuacja ma się tak samo do „bycia za młodym”. A w życiu jest wręcz przeciwnie! Wiek równa się doświadczeniu i mądrości życiowej. Zwalcz już dziś te wszystkie negatywne przekonania jakimi do tej pory się kierowałeś. Przede wszystkim kobiety stają się ofiarami tej manii dodawania lat i ujmowania sobie radości życia. Nie wracaj do tego nigdy więcej. Na spełnianie marzeń i realizowanie się w życiu nigdy nie jest za późno czy za wcześnie!
Przykładowo Ernestine Shepherd znana jako najstarsza sportsmenka i kulturystka świata wpisana do księgi rekordów Guiness’a swoją przygodę ze sportem kontynuuje nadal obecnie w wieku 80 lat. Zainspirowana Sylwestrem Stallone’m piękna Ernestine jest w lepszej kondycji i cieszy się lepszym zdrowiem niż niektórzy nastolatkowie, którzy wolą stołować się w McDonalds’ie. Prowadzi swoją stronę na której motywuje do działania. Dodatkowo jest certyfikowanym trenerem osobistym. Wiek na pewno nie stał jej na przeszkodzie do osiągnięcia tych wyznaczonych przez siebie celów.
Kolejnym amerykańskim przykładem sukcesu bez względu na wiek jest młody mężczyzna David Karp którego majątek został wyszacowany na 800 milionów dolarów gdy ten miał 25 lat. Stworzył platformę blogową – firmę Tumblr, która zyskała ogromną popularność na całym świecie. Ową stronę założył w 2007 roku i z roku na rok odnosił coraz to większy spektakularny sukces. Wiek nie był przeszkodą do realizacji marzeń i celów.

Istnieją miliony przykładów jakie mogą nam uświadomić, że wiek jest stanem umysłu a te liczby z którymi się utożsamiamy są tylko kreowaniem przez nas samych zmartwień.

Czy jesteś w stanie porzucić złudzenia i zacząć żyć pełnią życia?

© 2018 dominikalakomy.pl